1 domowe zwierzatka w przedszkoluW czwartek, 9 czerwca Przedszkole ZDRÓJ na Biskupinie odwiedziły studentki zootechniki z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - Barbara Fiszer i Kamila Szulc, które przeprowadziły ze sobą niezwykle urocze, domowe zwierzątka: królika i dwie świnki morskie.

 

Grupy Zajączków, Niedźwiadków, Orłów i Tropicieli przyjęły niezwykłych gości w swoich klasach z entuzjazmem i z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści Pani Basi i Pani Kamili, dotyczących obowiązków opiekuna domowych zwierząt.

 

W przygotowanej przez Panie zabawie edukacyjnej, dzieci próbowały odgadnąć, czym mogą żywić się króliki i świnki morskie oraz jakich pokarmów nie wolno im podawać.

 

Najwięcej emocji wzbudziła jednak możliwość przyjrzenia się zwierzątkom z bliska i pogłaskania ich. Nie ulega wątpliwości, że dzieci były zachwycone!

 

Zachcamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.