topografia U orłówW miniony wtorek, w klasie Orłów, odbyły się niezwykle kreatywne zajęcia, które poprowadziła Pani Monika Kukla.

Wszystkie dzieci, przydzielone do kilkuosobowych zespołów, otrzymały szablony z gotowym zarysem granic Polski, a następnie, wypełniały je przygotowaną wcześniej masą solną. Zadanie wcale nie było łatwe! Wypełnienie musiało przypominać model topograficzny i odzwierciedlać rzeczywiste ukształtowanie terenu naszego kraju.

 

Orły z dużym entuzjazmem modelowały z plastycznej masy niziny, wyżyny i góry. Po wykonaniu podstawy pokrywały ją odpowiednimi kolorami farb – zielonym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym czy brązowym. Oczywiście, nie zapominały przy tym o przebiegających przez nasz kraj rzekach i zaznaczeniu ich niebieską barwą.

 

Nie mamy wątpliwości, że lekcja w klasie Orłów rozbudziła ich ciekawość, zmobilizowała do współpracy w grupach, a przede wszystkim, pozwoliła dzieciom na naukę poprzez zabawę.

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.