rzeźby niedzwiadkow 1W klasie Niedźwiadków odbyły się wyjątkowo kreatywne i twórcze zajęcia, które pozwoliły dzieciom wcielić się w role prawdziwych…rzeźbiarzy.

 

Wszystkie dzieci, przyodziawszy kolorowe fartuszki, zajęły miejsca przy swoich stolikach, aby rozpocząć przygotowywanie materiału niezbędnego do wykonywania rzeźb, a mianowicie masy solnej.

 

Niedźwiadki, przy cennych wskazówkach i niezawodnej pomocy wychowawczyni – Pani Anny Skiby, starannie odmierzały proporcje potrzebnych do stworzenia plastycznej masy składników (mąki, soli i wody), umieszczały je w szklanej misie i łącząc siły wszystkich rąk, wspólnie ją wyrabiały.

 

Gotowa masa solna – w rękach każdego Niedźwiadka - szybko zamieniała się w wyjątkowe figury. Wśród wielu oryginalnych pomysłów znalazły się: korale, miś, jaskinia, tęcza i wiele innych, równie pięknych kształtów. Zwieńczeniem pracy dzieci było pokrycie figurek kolorowymi farbami.

 

Patrząc na niezwykłe efekty pracy Niedźwiadków, należy zgodnie przyznać, że choć rzeźbiarze jeszcze mali to ich talenty wielkie!

 

Aby obejrzeć galerię zdjęć z zajęć należy kliknąć tutaj.