projekt owadyWraz z końcem maja, w grupie Niedźwiadków zakończył się tygodniowy projekt pt. "Co w trawie piszczy?".

Przedszkolaki miały możliwość bliższego poznania środowiska niektórych owadów: mrówek, pszczół czy pająków. Niesamowitych doświadczeń dostarczyła zarówno obserwacja części owadów pod mikroskopem, jak i  wizyta w Muzeum Przyrodniczym we Wrocławiu. Dzieci mogły zobaczyć znane owady w prawdziwych rozmiarach i dowiedzieć się, które z nich są pożyteczne bądź szkodliwe dla człowieka.

Na zakończenie projektu Niedźwiadki zaprezentowały wybrane owady, które przygotowały wcześniej wraz ze swoimi rodzicami. Wszystkie zajęcia dostarczyły przedszkolakom wiele wrażeń i radości, dzięki czemu poznane wiadomości zostaną na dłużej w ich pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.