Muzeum Skansen RolnyOstatni dzień roku przedszkolnego okazał się dla grupy Tropicieli, Orłów i Wilczków prawdziwą przygodą!

 

Dzieci wraz z paniami, wybrały się wspólnie do Nadolic Wielkich, gdzie odwiedziły Muzeum Skansen Rolny prowadzony przez Państwa Golinowskich.


Miejsce odkryło przed dziećmi wiele atrakcji i ciekawostek, z którymi nie mają na co dzień do czynienia. Było wśród nich: oglądanie zagrody zwierząt i ich dokarmianie, prace polowe – wysiew nasion i zbiory, tworzenie sianotworów czy pieczenie podpłomyków. Przedszkolaki mogły również obejrzeć w przydomowym muzeum wiele licznych przedmiotów, odzieży i sprzętów z ubiegłych stuleci, przypominających zarówno dawną jak i tę nie tak odległą historię.

 

Zdjęcia z niezwykle ciekawej wycieczki Tropicieli, Orłów i Wilczków, dostępne są już w naszej ZDROJOWEJ galerii.