kodowanie na dywanie

„Kodowanie na dywanie” to niezwykle ciekawe zajęcia edukacyjne, które od początku marca są prowadzone w naszym przedszkolu.


Przedszkolaki uczą się podstaw programowania, rozwijając przy tym precyzyjne i logiczne myślenie, kreatywność i dbałość o szczegóły. Przy kolejnych zadaniach chętnie szukają nowych sposobów rozwiązywania problemów.

Ponadto, dzięki zajęciom z kodowaniem w tle, dzieci poszerzają swoją wiedzę o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym oraz uczą się umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych przedszkolaków.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, prezentującej „zmagania” dzieci z kodowaniem – widać tam skupienie, współpracę w grupie, momenty analizy sytuacji, przewidywania skutków kolejnego ruchu i… świetną zabawę!