Przedszkola ZDRÓJ są niepublicznymi placówkami prowadzonymi przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji i Rodziny NURT, założonymi przez grupę rodziców, którzy uznają, że w procesie edukacyjnym kluczowe miejsce zajmuje wychowanie.

Przedszkola działają w oparciu o sprawdzony program edukacyjno-wychowawczy, realizowany w placówkach należących do międzynarodowej grupy instytucji edukacyjnych (o 50-letnim doświadczeniu), reprezentowanej w Polsce przez Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny STERNIK.

Co stanowi istotę działania Przedszkoli ZDRÓJ?

• Całościowe podejście do rozwoju dziecka – troska nie tylko o rozwój jego intelektu i sprawności fizycznej, ale kształtowanie jego charakteru, tzn. silnej woli, stabilnej uczuciowości i mocnego ducha.

• Indywidualne podejście do każdego dziecka poprzez system tzw. tutoringu rodzinnego.  W przedszkolu każda rodzina ma swojego opiekuna, który wspólnie z rodzicami planuje i realizuje indywidualny program wychowawczy dla dziecka.

• Wzmacnianie rodziców w procesie wychowania poprzez równoległą pracę z dzieckiem w domu i w przedszkolu oraz cyklicznie organizowane wykłady i warsztaty dla rodziców.

• Zaangażowanie rodziców w różnorodne inicjatywy, co sprzyja tworzeniu rodzinnej atmosfery i pozwala poznać się wzajemnie i zbudować przyjaźń wykraczającą poza przedszkolne mury.

• Troska o radość z nauki poprzez organizację zajęć w przedszkolu w taki sposób, by nauka była zabawą, a zabawa nauką.

Swoją wizję działania ZDRÓJ opiera o fundament chrześcijańskiej wizji człowieka i świata – każdy człowiek jest postrzegany i traktowany zgodnie z integralną koncepcją osoby, z poszanowaniem jego godności
i wolności.

Nasi Rodzice o sobie i o Przedszkolu

Mamy trzech synów, Mateusza w Orłach, Kubę w Zajączkach i Wojtka w domu z mamą. Z przedszkolami Sternika zetknęliśmy się w Warszawie, kiedy nasz najstarszy syn miał zaledwie kilka miesięcy. Pierwsze rozmowy z napotkanymi tam rodzicami zaskoczyły nas - tak bardzo podobnie myśleliśmy o wychowaniu dzieci! W lutym 2011, tuż przed 3-mi urodzinami, Mateusz zaczął przygodę z przedszkolem Źródło w Krakowie. Niedawno przeprowadziliśmy się do Wrocławia i tutaj nasze "starszaki" już razem ruszą do przedszkola od początku października. Kiedy planowaliśmy przeprowadzkę na Dolny Śląsk, pierwszym miejscem, które chcieliśmy zobaczyć był "Zdrój". Czemu? Bo choć nieźle sobie z chłopakami radzimy..., to na co dzień potrzebujemy wsparcia w wychowaniu, tej INSPIRACJI, by "chciało się chcieć" i uśmiechów innych Rodziców w szatni!
Kasia i Tomek

Przygodę z projektem rozpoczęliśmy we wrześniu 2010 roku, gdy nasz najstarszy syn Michał dołączył do pierwszej powstałej we Wrocławiu grupy Niedźwiadków. Pół roku później Marysia zasiliła grono Zajączków. Dziś Michał "iskrzy" już w I klasie, Marysia jest dzielnym Orłem. Na swoją kolej czekają Wanda, która ma 2 lata i Józio - 3 mies. Z perspektywy minionych 3 lat, wiemy już, jak wymagająca jest Zdrojowa przygoda. Praca nad nawykami to spore wyzwanie dla całej rodziny. Ćwiczymy się w wytrwałości a radość z małych, codziennych sukcesów dodaje nami sił. Nauczyliśmy się, że to co wartościowe i trwałe, wymaga wysiłku. Nawiązane w przedszkolu więzi przyjaźni bardzo nas ubogacają, motywują do rozwoju i wdzięczności za to wyjątkowe miejsce.
Justyna i Marek

Jesteśmy rodzicami Basi z grupy Orłów, Zosi z grupy Zajączków i prawie rocznego Czesia. Kasia od pięciu lat pracuje na wymarzonym etacie kury domowej, zaś Krzysiek prowadzi firmę usługową. Zdrój dał nam duże wsparcie w wychowaniu – jak dobrze, że są takie miejsca poza domem, gdzie też stawia się dzieciom wymagania.
Kasia i Krzysiek

W Zdroju jesteśmy od Roku, choć projekt znamy już prawie 10 lat. Zanim dołączyliśmy, nasz najstarszy syn Tymek chodził przez rok do zwykłego przedszkola, a my korzystaliśmy z wykładów i spotkań dla rodzin w Zdroju. Grzegorz włączał się także aktywnie w organizację Orszaku Trzech Króli, reprezentując Skautów Europy, w których jest instruktorem, pracuje w najstarszą grupą harcerzy (wędrownikami), między innymi organizuje im szkolenia. Jesteśmy rodzicami Tymoteusza - Orzeł, Filipa - Niedźwiadek oraz Błażeja, który ma 19 miesięcy. Na co dzień ja prowadzę własną działalność, zajmując się sprawami księgowo-finansowymi, a Grzegorz pracuje w Ośrodku Pamięć i Przyszłość, koordynując działania związane z powstaniem Centrum Historii "Zajezdnia" we Wrocławiu. W przedszkolu ważne jest dla nas skupienie się przede wszystkim na WYCHOWANIU I WARTOŚCIACH.
Ania i Grzegorz

Od 9 lat jesteśmy małżonkami, a od 5 również rodzicami. Mamy 2 dzieci. Maciek ma 4 lata i od 1,5 roku jest zdrojowym przedszkolakiem, Tosia ma 2 lata i niedługo zasili szeregi Zajączków. Mieszkamy na Grabiszynku. Naszym celem, jako rodziców, jest takie wychowanie naszych dzieci, aby w dorosłe życie mogły wejść z utwierdzonym systemem wartości. Te same cele znaleźliśmy w Zdroju i dlatego tu jesteśmy.
Dorota i Daniel

W Zdroju jesteśmy od Roku, co stanowi 1/5 naszego stażu małżeńskiego. Jesteśmy rodzicami Antosia – Zajączek oraz Zuzi z grupy Niedźwiadków. Na co dzień zajmujemy się prowadzeniem niewielkiej firmy. W Zdroju odnaleźliśmy to, czego od dawna szukaliśmy dla naszych dzieci w placówkach edukacyjnych – WYCHOWANIE I WARTOŚCI przed edukacją.
Jola i Łukasz

Prawie 10 lat jesteśmy małżeństwem. Mamy troje dzieci: Julia jest w Szkole Zdrój, Franiu jest w przedszkolnej grupie Zajączków a Antoś ma dopiero rok. W projekcie jesteśmy od 3 lat, a to co dla nas w nim cenne to: wspomaganie w procesie wychowawczym i wychowywanie do wartości
Ania i Darek