pani architekt w zdrojuW minionym tygodniu, Przedszkole ZDRÓJ na Biskupinie oraz na Ostrowie Tumskim, odwiedziła pani architekt, która przybliżyła dzieciom tajniki swojego zawodu i wyjaśniła podstawowe zasady planowania przestrzeni w projektowanym domu.


Przedszkolaki ze sporym entuzjazmem włączyły się w pracę zespołową, mającą na celu zaprojektowanie układu przestrzeni do zamieszkania. Zadanie to uświadomiło im, że rozmieszczenie i kolejność poszczególnych pomieszczeń - kuchni, pokoju dziennego czy łazienki, nie może być zupełnie przypadkowa, ale przemyślana, zapewniająca funkcjonalność i swobodę poruszania się.


Należy podkreślić, że z powyższym zadaniem (wcale niełatwym!) wszystkie dzieci poradziły sobie doskonale. I kto wie… być może niektóre z nich właśnie odkryły w sobie marzenie o byciu architektem w przyszłości?

 

Galeria zdjęć ze spotkania naszych dzieci z panią architekt, dostępna pod tym adresem.