świąteczne pierniczkiKiedy przestrzeń przedszkolnego korytarza i klas przeniknął piękny, słodko-korzenny, dobiegający z kuchni zapach, stało się jasne, że nadszedł czas na… przygotowania świątecznych pierniczków!

 

Dzieci ze wszystkich grup mogły tworzyć te przepiękne smakołyki od samego niemal początku, w kilku etapach. Pierwszy, obejmował rozwałkowanie piernikowego ciasta (za którego przygotowanie serdecznie dziękujemy Pani Annie Makuch) na blatach stolików i wykrawanie rozmaitych kształtów za pomocą foremek. Drugi - układanie na blaszce i pieczenie (tu ogromne wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich ZDROJOWYCH mam, zaangażowanych w ten etap pracy). Trzeci i najbardziej wyczekiwany, polegał na kreatywnym ozdabianiu upieczonych pierniczków. Dzieci z entuzjazmem pokrywały wypieki kolorowym lub białym lukrem, polewą z ciemnej i białej czekolady, barwnymi cukrowymi drobinkami, czekoladowymi posypkami czy cukierniczymi perełkami.

 

Dzieci nie mogą się już doczekać podarowania udekorowanych własnoręcznie pierniczków swoim rodzicom. Jesteśmy pewni, że taki prezent sprawi im wiele radości.

 

Chyba nikogo nie trzeba długo zachęcać do obejrzenia wyjątkowo słodkiej galerii zdjęć!