betlejemskie grotyTegoroczne kalendarze adwentowe przedstawiające betlejemską grotę, pomagały dzieciom w Przedszkolu ZDRÓJ na Biskupinie jeszcze lepiej przygotować się na przyjście Pana Jezusa w Święta Bożego Narodzenia i prezentowały się przy tym wyjątkowo pięknie. 

 

„Niedźwiadki, w tegorocznym Adwencie wyruszyły razem z Maryją i Józefem w drogę do Betlejem. Codziennie otwieraliśmy jedno pudełeczko, w którym znajdowały się specjalne, adwentowe zadania oraz figurki poszczególnych postaci do betlejemskiej groty. Dzieci znajdowały tam również serduszka, które służyły do wyklejenia żłóbka Pana Jezusa. Każde serduszko oznaczało dobry uczynek. Tak przygotowane, wygodne, wyklejone serduszkami miejsce dla Dzieciątka w żłóbku, symbolizuje piękne serca Niedźwiadków wypełnione dobrymi uczynkami, przygotowane na przyjście Zbawiciela.”

 

„Tropiciele codziennie rano odkrywali jedną gwiazdkę adwentową na której znajdowały ciekawe zadania („Pobawię się z koleżanką/kolegą z którym dawno się nie bawiłem”; „Przygotuję miłą niespodziankę dla rodziców”, „Nauczę się życzyć Wesołych Świąt w dwóch obcych językach”). Podczas podsumowania każdego dania, Tropiciele rozwiązywali krzyżówkę hasłami biblijnymi. Dzieci po odgadnięciu hasła, losowały jedną postać i umieszczały ją w grocie.”

 

Wszystkie groty do obejrzenia w naszej galerii.