Nasi Rodzice

Przygodę z projektem rozpoczęliśmy we wrześniu 2010 roku, gdy nasz najstarszy syn Michał dołączył do pierwszej powstałej we Wrocławiu grupy Niedźwiadków. Pół roku później Marysia zasiliła grono Zajączków. Dziś Michał "iskrzy" już w I klasie, Marysia jest dzielnym Orłem. Na swoją kolej czekają Wanda, która ma 2 lata i Józio - 3 mies. Z perspektywy minionych 3 lat, wiemy już, jak wymagająca jest Zdrojowa przygoda. Praca nad nawykami to spore wyzwanie dla całej rodziny. Ćwiczymy się w wytrwałości a radość z małych, codziennych sukcesów dodaje nami sił. Nauczyliśmy się, że to co wartościowe i trwałe, wymaga wysiłku. Nawiązane w przedszkolu więzi przyjaźni bardzo nas ubogacają, motywują do rozwoju i wdzięczności za to wyjątkowe miejsce.
Justyna i Marek

Jesteśmy rodzicami Basi z grupy Orłów, Zosi z grupy Zajączków i prawie rocznego Czesia. Kasia od pięciu lat pracuje na wymarzonym etacie kury domowej, zaś Krzysiek prowadzi firmę usługową. Zdrój dał nam duże wsparcie w wychowaniu – jak dobrze, że są takie miejsca poza domem, gdzie też stawia się dzieciom wymagania.
Kasia i Krzysiek

Od 9 lat jesteśmy małżonkami, a od 5 również rodzicami. Mamy 2 dzieci. Maciek ma 4 lata i od 1,5 roku jest zdrojowym przedszkolakiem, Tosia ma 2 lata i niedługo zasili szeregi Zajączków. Mieszkamy na Grabiszynku. Naszym celem, jako rodziców, jest takie wychowanie naszych dzieci, aby w dorosłe życie mogły wejść z utwierdzonym systemem wartości. Te same cele znaleźliśmy w Zdroju i dlatego tu jesteśmy.
Dorota i Daniel

W Zdroju jesteśmy od Roku, co stanowi 1/5 naszego stażu małżeńskiego. Jesteśmy rodzicami Antosia – Zajączek oraz Zuzi z grupy Niedźwiadków. Na co dzień zajmujemy się prowadzeniem niewielkiej firmy. W Zdroju odnaleźliśmy to, czego od dawna szukaliśmy dla naszych dzieci – dobrą edukację, wychowanie i wartości.

Jola i Łukasz

Prawie 10 lat jesteśmy małżeństwem. Mamy troje dzieci: Julia jest w Szkole Zdrój, Franiu jest w przedszkolnej grupie Zajączków a Antoś ma dopiero rok. W projekcie jesteśmy od 3 lat, a to co dla nas w nim cenne to: wspomaganie w procesie wychowawczym i wychowywanie do wartości
Ania i Darek

 

Prezydent Miasta Wrocławia

W czerwcu 2014 roku Stowarzyszenie na rzecz Edukacji i Rodziny NURT otrzymało nagrodę Prezydenta Wrocławia za organizację Orszaku Trzech Króli oraz za pracę na rzecz szerzenia wartości rodzinnych.

 

Kuratorium Oświaty

W rezultacie przeprowadzonej w kwietniu 2014 roku ewaluacji zewnętrznej Przedszkole ZDRÓJ otrzymało najwyższe oceny, plasując się w czołówce przedszkoli na Dolnym Śląsku.

Ewaluacją objęte zostały trzy wymagania, z których wywiązujemy się wręcz celująco, na co wskazują otrzymane oceny: 

Tak wysoki wynik możliwy był dzięki zaangażowaniu zespołu nauczycielskiego i pracy w modelu szkół STERNIK, opartym na sposobie pracy wielu podobnych placówek na całym świecie. Do dziś z ta samą pasją spełniamy zadanie wychowywania i edukowania dzieci we współpracy z rodzicami.

 

Media

Bycia przywódcą Hillary Clinton uczyła się w szkole dla dziewcząt, gdzie chłopcy jej nie przeszkadzali

Obszerny artykuł z Gazety Wrocławskiej na temat naszych placówek

 

Edukacja spersonalizowana

Wywiad Krzysztofa Kunerta z Andrzejem Dunajskim, prezesem Stowarzyszenia na rzecz Edukacji i Rodziny NURT w Tygdoniku Katolickim "Niedziela"

 

Kocham więc wychowuję

Artykuł w Gościu Niedzielnym na temat 9. Konferencji Rodzinnej "Kocham, więc wychowuję"

 

Tutoring - nauczyciel i uczeń zupełnie inaczej

Wywiad z Piotrem Czekierdą

 

Orszak Trzech Króli

Wrocław.pl

https://www.wroclaw.pl/orszak-trzech-kroli-2019-we-wroclawiu

Gość Wrocławski

https://wroclaw.gosc.pl/doc/5226263.Odnowi-oblicze-tej-ziemi

TVP 3

https://wroclaw.tvp.pl/40737260/barwny-orszak-trzech-kroli-z-wroclawskimi-akcentami